Digitálny preukaz pozvánka

Viac o digitálnom preukaze: https://kniznicark.sk/p328


PRIHLÁSENIE, PREDREGISTRÁCIA

K prihláseniu potrebujete: 
ČÍSLO PREUKAZU: napr. 16784 (bez núl)  
PIN: dátum narodenia v tvare RRMMDD.

Príklad:  Ak ste sa narodili  23.02.1985, vaše PIN bude 850223. Po prvom prihlásení do účtu Vám odporúčame PIN kód zmeniť.

Pokiaľ ešte nie ste náš čitateľ, vyplňte formulár predregistrácie a počkajte, kým vás bude kontaktovať náš knihovník. Po úhrade členského poplatku na náš účet môžete bez osobnej návštevy knižnice využívať napríklad službu e-knihy.

prihlásenie návod


Po prihlásení si môžete skontrolovať výpožičky, rezervovať požičanú knihu alebo objednať knihu z regálu, požiadať o zakúpenie nového titulu do knižného fondu, príp. skontrolovať svoje dlžné poplatky a trvanie platnosti registrácie:

snímka prihlásenia

 

PREDĹŽENIE VÝPOŽIČIEK

Katalóg - Prihlásenie (čierna lišta vpravo hore)  

VÝPOŽIČKYPREDĹŽIŤ VÝPOŽIČKY NA STRÁNKE
Vaše výpožičky  si v konte predĺžite o 30 dní. Maximálna doba výpožičky je 3 mesiace. Pokiaľ je na niektorý titul vytvorená rezervácia iným čitateľom, systém obmedzí predĺženie výpožičky.

 

VYHĽADÁVANIE V KATALÓGU:

Použite Novinky alebo vyhľadávajte podľa  najčastejšie používaných výrazov (napr. krimi), podľa mena autora alebo názvu diela.

 

OBJEDNÁVKY A REZERVÁCIE: 

Na dostupný titul (v knižnici) si môžete urobiť OBJEDNÁVKU a vyzdvihnúť si ju do 48 hodín. 
Na titul, ktorý je nedostupný (vypožičaný), si môžete online bezplatne vytvoriť  REZERVÁCIU a my vám ho po vrátení predchádzajúcim čitateľom odložíme.


Návod na OBJEDNÁVKU: 

Vyhľadajte titul v katalógu. Titul musí byť v stave DOSTUPNÝ (K DISPOZÍCII). Rozkliknite názov, kliknite na OBJEDNAŤ ODLOŽENIE a potvrďte svoju voľbu. Služba je spoplatnená sumou 0,50 €.

carmen vyhľadávanie

 

Objednávka odloženia

Pozor, na pobočkách ZŠ Černová, KD Biely Potok a ZŠ Sládkovičova online objednávky neposkytujeme, nie sme tam online. 
Ihneď po spracovaní požiadavky na objednávku (spravidla v nasledujúci pracovný deň) vám zašleme informačný mail. Na vyzdvihnutie máte 48 hodín, potom titul vrátime späť do regálu. Poplatok za objednávku je potrebné uhradiť i pri jej nevyzdvihnutí.

 

Návod na REZERVÁCIU: 

Vyhľadajte titul v katalógu. Rezervácia je možná, pokiaľ je titul v stave NEDOSTUPNÝ (POŽIČANÝ). Pri rezervácii online je služba bezplatná, rezervácia priamo v knižnici je spoplatnená poplatkom 0,50 €. 
        
rezervácia
 
V momente vrátenia knihy predchádzajúcim čitateľom Vám pošleme mail, potvrdzujúci, že Vaša rezervácia je pripravená na prevzatie. Rezervácia je platná 7 dní.