Digitálny preukaz pozvánka

 


Prihlásenie do čitateľského účtu

K prihláseniu potrebujete: 
Číslo preukazu: napr. 16784 (bez núl)  
PIN: dátum narodenia v tvare RRMMDD. Napr. ak ste sa narodili  23.02.1985, vaše PIN bude 850223. Po prvom prihlásení do účtu Vám odporúčame PIN kód zmeniť.

prihlásenie návod


Po prihlásení si môžete skontrolovať výpožičky, rezervovať požičanú knihu alebo objednať knihu z regálu, požiadať o zakúpenie nového titulu do knižného fondu, príp. skontrolovať svoje dlžné poplatky a trvanie platnosti registrácie:

návod

Návod na PREDĹŽENIE výpožičiek:
Katalóg - Prihlásenie (čierna lišta vpravo hore) - VÝPOŽIČKY - Predĺžiť výpožičky na stránke
Vaše výpožičky  si v konte môžete predĺžiť max na 3 mesiace.  

Na dostupné knihy (v knižnici) si môžete urobiť OBJEDNÁVKU a vyzdvihnúť ich do 48 hodín za poplatok 0,50 €. 
Knihy, ktoré sú nedostupné (vypožičané iným čitateľom), si môžete online bezplatne REZERVOVAŤ a my Vám ich po vrátení odložíme.


Návod na OBJEDNÁVKU Z REGÁLU: 

Titul si vyhľadajte v Novinkách alebo použite najčastejšie vyhľadávané výrazy (kriminálne romány, historické romány a pod.). 
Titul musí byť dostupný (k dispozícii). Pokiaľ je nedostupný (požičaný), rezervujte si ho.

carmen vyhľadávanie

 

Objednávka odloženia

Kliknite na Objednať odloženie a potvrďte.   

Pozor, na pobočkách Černová, Biely Potok a Sládkovičova objednávky neposkytujeme, nie sme tam online. 
Objednávka je platná 48 hod., zašleme vám potvrdzovací mail. Pokiaľ si knihu nevyzdvihnete, po 2 dňoch ju vrátime späť, aby bola prístupná ďalším čitateľom. Dlžný poplatok však musíte uhradiť pri najbližšej návšteve knižnice.

 

Návod na REZERVÁCIU: 

Vyhľadajte titul. Rezervovať si ho môžete, pokiaľ je nedostupný (požičaný). Pri rezervácii online je služba bezplatná. Pri rezervácii knihovníkom platíte poplatok  0,50 €. Pokiaľ je titul dostupný, urobte si naň objednávku, alebo príďte čo najskôr do knižnice.
        
rezervácia
 
V momente vrátenia knihy predchádzajúcim čitateľom Vám pošleme mail, potvrdzujúci, že Vaša rezervácia je pripravená na prevzatie. Rezervácia je platná 7 dní.