Objednať knihu
Pomocou prihlásenia do svojho čitateľského konta si môžete objednať voľne dostupné knihy, alebo zarezervovať tie, ktoré sa ešte nevrátili. Môžete si skontrolovať zrealizované Rezervácie a Objednávky, môžete si nastaviť pravidelné zasielanie noviniek na mailovú adresu. 

prihlásenie návod


Návod na PREDĹŽENIE výpožičiek:
Katalóg - Prihlásenie (čierna lišta vpravo hore) - Výpožičky - Predĺžiť výpožičky na stránke
Vaše výpožičky  si v konte môžete predĺžiť max na 3 mesiace.  

K prihláseniu potrebujete: 
Číslo preukazu: napr. 16784 (bez núl)  
PIN: dátum narodenia v tvare RRMMDD. Napr. ak ste sa narodili  23.02.1985, vaše PIN bude 850223. Po prvom prihlásení do konta Vám odporúčame PIN kód zmeniť.


Návod na OBJEDNANIE - tituly, ktoré sú k dispozícii:  
Prihláste sa do čitateľského konta.  Do vyhľadávacieho okienka zadajte autora /autorku, názov knihy alebo len všeobecne tému. Vyhľadávať môžete aj v novinkách - napr. pre tituly zakúpené počas posledných 2 mesiacov zadajte výber 60 dní. Pri vyhľadávaní môžete použiť aj tzv. rezy - skupiny literatúry alebo  najčastejšie vyhľadávané výrazy - napr. kriminálne romány.

carmen vyhľadávanie

 

Pozor, objednávajte len knihy z hlavnej pobočky, t. j. tituly označené  K dispozícii, na oddeleniach: B - Beletria, M/Mn - oddelenie pre deti a mládež, ONL - odd. náučnej literatúry.
Na pobočkách Černová, Biely Potok a Sládkovičova túto službu neposkytujeme.


Kliknite na Objednať odloženie a potvrďte.

Objednávka odloženia

Po realizácii príkazu vám zašleme potvrdzovací mail. Objednávka je platná 48 hod., po tomto čase vrátime knihy späť na policu, aby bola v systéme prístupná ďalším čitateľom. 

objednávka odloženia 2


Návod na REZERVOVANIE - tituly, ktoré sú aktuálne nedostupné

Rezervovať dokument si môžete osobne pri návšteve knižnice (0,50 €) alebo po prihlásení do čitateľského konta (bezplatne).
Vyberte si konkrétny titul podľa pobočky, kde ho chcete prevziať a kliknite na Rezervovať:
        
rezervácia
 
V momente vrátenia knihy predchádzajúcim čitateľom Vám pošleme mail, potvrdzujúci, že Vaša rezervácia je pripravená na prevzatie. Rezervácia je platná 7 dní.