Elektronické knihy v našej ponuke. Nájdete u nás detské knihy KUBO CLUB  i  knihy pre dospelých PALMKNIHY.cz:


KUBO CLUB 

Digitálne detské knihy v aplikácii KUBO CLUB. V rámci štandardného členského poplatku máte predplatený prístup k 1.000 farebným detským obrázkovým titulom. Odporúčame nielen rodičom pri cestovaní s deťmi na dovolenku, ale najmä pedagógom v škole pri spoločnom čítaní vybraných alebo odporúčaných titulov v triede, či študentom elementárnej pedagogiky a pod. Digitálna čitáreň KUBO CLUB  je prístupná na akomkoľvek zariadení s prístupom na internet.

Pri registrácii do aplikácie KUBO CLUB potrebujete zadať rovnakú mailovú adresu ako u nás v knižnici a číslo vášho čitateľského preukazu. Kliknite na prepojenie s našou knižnicou a je to:)

Kubo Club

                                                         kubo prihlásenie     

 

 

PALMKNIHY.cz

E-knihy pre dospelých, ktoré si môžete u nás v rámci štandardného ročného členského poplatku vypožičať, pochádzajú z českej databázy Palmknihy.cz. Na čítanie e-kníh je potrebné elektronické zariadenie (smartfón, čítačka e-kníh, tablet) a aplikácia Palmknihy, ktorá je schopná e-knihy zobrazovať. Katalóg e-kníh obsahuje asi 12.000 elektronických kníh v češtine, asi 1.000 je v slovenčine. 


Základné pravidlá

 • online výpožička je prístupná pre užívateľov knižnice, ktorí majú platnú registráciu 
 • pri vypožičiavaní používajte rovnaké mailové konto ako máte zaevidované v knižnici
 • počet výpožičiek - zároveň max. 3 ks 
 • každej výpožičke plynie samostatná výpožičná doba, čo znamená, že knihy môžete sťahovať postupne
 • doba výpožičky - 21 dní  
 • po uplynutí tejto doby môžete realizovať ďalšiu výpožičku, kniha sa z vášho zariadenia vymaže po 31 dňoch od vypožičania
 • poplatok za výpožičku je 0,- €, je súčasťou Vášho členského poplatku. 

Ak chcete u nás čítať e-knihy, je potrebné si najskôr nainštalovať mobilnú aplikáciu Palmknihy, v ktorej budete knihy čítať. Aplikácia je spoločná pre nakupovanie i pre vypožičiavanie kníh v tlačenej, digitálnej i audiovizuálnej forme.  

 1. Zaregistrujte sa na portáli palmknihy.cz. Dôležité: pri prihlasovaní je potrebné mať rovnakú emailovú adresu akú máte registrovanú u nás v knižnici. Mail si môžete overiť
  na tel. č. 0917 714 060.
 2. Stiahnite si aplikáciu Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet). Vyplňte tie isté prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu palmknihy.cz. Aplikáciu je možné stiahnuť na Google play alebo App Store

  1

 

palmknihy

 

Rebríček najlepšie hodnotených e-kníh v knižniciach

Po kliknutí na titul sa dostanete do zoznamu knižníc. Tip: Vyberte "Ružomberok" a dostanete sa priamo do nášho katalógu, kde si po prihlásení môžete knihu vypožičať.  
 

Ako si vypožičať?  

Prístup k stiahnutiu sprostredkuje katalóg Carmen.

carmen e knihy

 1. Prihláste sa do online katalógu knižnice Carmen a vyhľadajte si knihu.
 2. V katalógu môžete použiť filter E-knihy (hore), príp. vyhľadávajte podľa kľúčových slov alebo autora. Tip: pokiaľ zadáte do vyhľadávača  "SK",  vyfiltrujete všetky e-knihy v slovenčine. 
 3. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať E-knihu“. Po kliknutí sa zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní, vrátane dátumu ukončenia výpožičky. Na emailovú adresu Vám zároveň príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.  


Ako otvoriť e-knihu? 

1.  V aplikácii sa po prihlásení prekliknite do sekcie E-knihy - časť "Moje e-knihy".  
2.  Dajte príkaz "Aktualizovat knihovnu". Pri tomto procese stiahnutia e-knihy potrebujete online dáta.
3.  Pri ďalšom čítaní ste už offline, nepotrebujete prístup k wifi ani dáta.  

  3     3

            
Celý proces každej výpožičky trvá asi 1 minútu. V katalógu Carmen si po prihlásení môžete skontrolovať zoznam aktuálnych výpožičiek v časti "Výpožičky - E-výpožičky". 
V prípade nejasností alebo nezrovnalostí nás kontaktujte na info@kniznicark.sk.


Technická podpora Palmknihy: 

Palmknihy nepodporujú čítačky Kindle ani Pocketbook. Aplikácia nie je dostupná ani pre Windows alebo MacOS. Okrem čítačiek však môžete však použiť takmer každý  smartfón. 

Platforma

Verzia

Čítacie zariadenie

Odkaz na stiahnutie

Android

5 a vyšší

Mobilné telefóny, tablety,
el. čítačky 

Google Play

Android

 

Staršie el. čitačky

Google Play

iOS

11 a vyšší

iPhone, iPad

App Store


Orientačné ceny čítačiek:

 5

Potrebujete poradiť ohľadom technickej podpory k e-knihám? Ozvite sa priamo na knihovny@palmknihy.cz.