OZNÁMENIE O VOĽNOM PRACOVNOM MIESTE

Názov pozície:  KNIHOVNÍK

Názov organizácie: Mestská knižnica Ružomberok, Podhora 33, 034 01  Ružomberok
Pracovná oblasť: verejná správa – oblasť kultúry
Miesto výkonu práce: Mestská knižnica Ružomberok, Podhora 33, 034 01  Ružomberok, pobočky
Počet obsadzovaných miest: 1
Pracovný pomer: trvalý, s 3 mesačnou skúšobnou dobou
Druh pracovného úväzku: plný pracovný úväzok v rozsahu 40 hod. týždenne, v prípade dohody skrátený pracovný úväzok 30 hod. týždenne
Pracovný čas: pevná pracovná doba  9:00 - 17:00, v prípade skráteného úväzku 11:00 - 17:00.
Dátum nástupu: od 1. mája 2024

Platové podmienky:

Odmeňovanie na základe Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme,  5. platová trieda. Pre plný pracovný úväzok 839,50 eur až 1.007,50 eur, so zaradením do platového stupňa podľa počtu rokov odbornej praxe, s možnosťou osobného príplatku po skúšobnej dobe do výšky 15% tarifného platu.

Zamestnanecké výhody, benefity:

Stabilná verejná inštitúcia, 1 týždeň dovolenky navyše, príspevok na stravovanie a doplnkové dôchodkové pripoistenie

PRACOVNÁ NÁPLŇ

  1. Samostatná práca knihovníka:  práca s návštevníkmi vo výpožičných službách, zodpovednosť za fyzický stav knižničného fondu, údržba dokumentov. Spolupráca pri návrhoch na akvizíciu titulov, návrhy na vyradenie. Vypracovanie štatistík výpožičiek a návštevnosti na mesačnej báze. Spolupráca pri fyzickej revízii knižničných fondov.
  2. Práca s knižničným informačným systémom: práca s modulom Výpožičky a modulom Katalogizácia v software Clavius, práca s  online katalógom, práca s osobnými údajmi čitateľov.

POŽIADAVKY NA UCHÁDZAČA

  • stredoškolské vzdelanie s maturitou, resp. vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa humanitného zamerania
  • vzdelanie a skúsenosti v oblasti práce s literatúrou
  • výborná znalosť štátneho jazyka
  • výborná orientácia v slovenskej aj zahraničnej literatúre
  • orientácia v elektronických informačných zdrojoch
  • znalosť cudzieho jazyka - vítaný AJ na úrovni  min. B1
  • aktívna práca s PC (MS Word/Excel, PowerPoint, Outlook), práca s dataprojektorom a inými bežne používanými technológiami
  • bezúhonnosť

Zoznam požadovaných dokumentov:

  1. žiadosť o prijatie do zamestnania
  2. súhlas so spracúvaním osobných údajov
  3. motivačný list
  4. profesijný štruktúrovaný  životopis
  5. fotokópia dokladu o vzdelaní

ŽIADOSŤ PODÁVAJTE do 10. 4. 2024  mailom na adresu: riaditel@kniznicark.sk alebo poštou na adresu: Mestská knižnica Ružomberok, Podhora 33, 034 01  Ružomberok
Kontaktná osoba: Ing. Tatiana Babincová, +421 905 861 759

Uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky požiadavky, nebudeme kontaktovať.

S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov, bude zamestnávateľ nakladať v súlade so Zákonom č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) a čl. 13 a 14 Nariadenia Európskeho parlamentu a rady (EU) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov. Žiadosti a CV evidujeme po dobu 1 roka.

V Ružomberku, 1. marca 2024

Súhlas o spracúvaním osobných údajov uchádzači o zamestnanie
Informácia o spracúvaní osobných údajov uchádzačov o zamestnanie