Podujatie


KRESLENÉ CESTY: Nórsko a Island

cestopisná prednáška a výtvarný workshop s Radkou Cachovanovou

STREDA  6. 3. 2024    17:00  
oddelenie beletrie Podhora 33. 
Prosíme, rezervujte si miesto, kapacita je obmedzená.

Stretnutie určené všetkým, ktorí radi cestujú, ale aj tvoria. Kreslené cesty Radky Cachovanovej sú projekt, ktorý prináša úplne nový druh cestopisu. Jedným z nich je denník z cesty dvoch dievčat stopom po Nórsku - 26 dní, 20 kg na chrbte a 2 000 kilometrov nádhernou severskou krajinou. Poďte si s nami pozrieť nekonečné tundrové pláne, hlboké fjordy a brezové lesíky. Kreslené podanie dokáže rozčítať aj menej zdatných čitateľov, približuje cestovateľské zážitky verne a s vtipom. Čím viacej obrázkov, tým lepší príbeh...  
Kniha bude k dispozícii  aj na individuálny predaj.

O lektorke: 
Mgr. Radka Cachovanová, PhD. (1989) - pochádza z Prievidze. Vyštudovala predškolskú a elementárnu pedagogiku v Banskej Bystrici, pôsobila ako učiteľka, doktorandka, riaditeľka aj zástupkyňa riaditeľky v materskej škole. Skúsenosti aj cestovateľské zážitky získavala aj na zahraničných stážach na školách v Cambridge v Anglicku a Bregenz v Rakúsku. Navštívila viac ako dvadsiatku krajín, pol roka žila na Islande. Ako skautka má skúsenosti s detskými tábormi, vyučovala cudzí jazyk v bilingválnom prostredí.

Zo študentského putovania po Nórsku vznikol kreslený denník, Radka ho vydala ako knihu 26 dní stopom po Nórsku. Toto dielko je originálne svojím prevedením, nakoľko je nielen nakreslené ale aj do poslednej bodky napísané ručne. Momentálne sa Radka venuje  vlastnej voľnej výtvarnej tvorbe, grafike a kresleným cestopisom. Pre Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici pripravuje vzdelávacie videá.

 

 

Rezervácie

Streda 6. mar 2024, 17:00

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.