Podujatie

Mestská knižnica Ružomberok  
a Literárny klub ružomberských spisovateľov

pozývajú

na rozhovor s Jánom „Johnym“ PEŤKOM
autorom knihy DÉMON CHLAST II.  Nalej, hrozí absťák...!

STREDA 24. 04. 2024 o 16.30 hod. 
Podhora 33, odd. beletrie na poschodí

 

O autorovi:

Ján Peťko (1971) sa narodil v Žiline. Je absolventom herectva na VŠMU v Bratislave. V deväťdesiatych rokoch vysielal spolu s Oľgou Záblackou vo Fun Radiu kultovú reláciu Koncert na ležanie. Bol tiež členom činohry Divadla SNP v Martine, v Žiline v Divadle Archa, v Mestskom divadle, vysielal vo viacerých  rádiách (Rádio Okay, Rebeca, Frontinus) a pracoval  ako hlásateľ správ v Rádiu Regina Bratislava v Slovenskom rozhlase. Spolupracoval pri tvorbe správ zo šoubiznisu pre agentúry SITA a TASR. Pracoval pre rôzne dabingové štúdiá a objavil sa v niekoľkých seriáloch v epizódnych postavách. Osem rokov pracoval v Londýne vo Veľkej Británii a Severnom Írsku. Dnes má jednu dcéru, venuje sa písaniu a žije na „voľnej nohe“.

V roku 2017 vydal knižný debut Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie...!, ktorý sa vyše mesiaca držal v rebríčku TOP 100 BESTSELLEROV jednej knižnej siete. Jeho druhá kniha Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák...! (2019) je jeho voľným pokračovaním. Mapuje autorove vysokoškolské časy v súvislosti s rozvíjajúcou sa závislosťou na alkohole. Prenesie vás do rokov nežnej revolúcie, zákulisia VŠMU v Bratislave, počiatkov vysielania Fun rádia či internátneho študentského života v Mlynskej doline, ako aj za múry psychiatrie. Autentická spoveď v reálnom čase, na reálnom mieste, so skutočnými postavami a pravdivými, nie raz mrazivými, príbehmi o živote s nálepkou alkoholik.

 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti. Účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením, budeme s nimi nakladať v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679  a zákona č. 18/2018 Z.z. 

 

Rezervácie

Streda 24. apr 2024, 16:30

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.