Podujatie


Mestská knižnica Ružomberok
a Literárny klub ružomberských spisovateľov

pozývajú

na prezentáciu kníh FRANKOFIL a rozprávanie o Francúzsku

STREDA 14. 2. 2024  o 16:30
Podhora 33, odd. beletrie na poschodí

Pokiaľ ste niekedy pri potulkách Parížom navštívili aj Námestie republiky, mali ste možnosť uvidieť  symbol Francúzskej republiky, Mariannu. Predstavíme Vám človeka, ktorý o tejto a iných postavách francúzskych dejín dokáže rozprávať hodiny a hodiny. O histórii francúzskych kráľov, voľbách pápeža, či  o starom francúzskom kalendári. Možno sa dostane na rad aj  Asterix a Obelix😊

O autorovi:

Pavol Polko (1953) rodák z Prešova, učiteľ ruského a francúzskeho jazyka, bývalý riaditeľ základnej školy. Od svojich pätnástich rokov  sú jeho záujmy úzko zviazané s Francúzskom a francúzštinou. Absolvoval niekoľko pedagogických jazykových stáží v Pariži, Montpellier a Besançon. Milovník jazyka, cestovania a francúzskych dejín, ktorý okrem pedagogickej praxe pracoval aj ako turistický sprievodca v Paríži.

 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti. Účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením, budeme s nimi nakladať v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679  a zákona č. 18/2018 Z.z.

 

Rezervácie

Streda 14. feb 2024, 16:30

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.