Podujatie

 

!!! KAPACITA  KURZOV NAPLNENÁ, ďakujeme za záujem
 

ATELIÉR VO VILE
Mestská knižnica Ružomberok

predbežne dohodnuté termíny pre prihlásených účastníkov:

18. SEPTEMBER 2023
20. SEPTEMBER 
18. OKTÓBER 2023  
 

VÝTVARNOSTI  
L'art pour la santé - Umenie pre zdravie

Pozývame Vás do procesu tvorenia a objavovania seba samého. Výtvarný rozmer výrazne pomáha rozvoju osobnosti a sebareflexii. Je to dobrodružstvo, ktoré si zamilujete a bude obohatením pre Vás a pre Vaše vzťahy.  Ateliér VO VILE sa už tretí rok venuje zážitkovému maľovaniu, sebarozvoju cez výtvarné umenie, odbúravaniu stresu, relaxácii cez výtvarné techniky s prvkami arteterapie. Cez kreslenie spoznávate seba, svoje vnútorné nastavenie. Naučíte sa identifikovať, čo Vám spôsobuje problém a nájdete si cestu na riešenie.

Miesto stretnutí:
Átrium Knižnej záhrady na Podhore 33, v prípade nepriaznivého počasia priestory oddelenia beletrie na 1. poschodí.

Musím vedieť kresliť, keď idem na arteterapiu?  
Regina: „Túto otázku si dá snáď každý. Aj ja som si ju dala, keď som išla na prvé arte stretnutie. Rýchlo som pochopila, že arteterapia nie je o umení kresliť, ani o našich manuálnych zručnostiach. A čo teda treba? Dohodnúť sa sama so sebou, akú farbu si vyberiem, ako s ňou vytvorím prvé čiary, a aký im dám význam. V procese tvorenia prebieha vo mne množstvo vnútorných dialógov, rozhodnutí, ako to urobiť? Tvorenie (maľovanie, kreslenie) úzko súvisí s našim životom. Akú farbu použijem, aký deň chcem mať, aký život chcem žiť?...“

O lektorke:

Regina Lovišková je tvárou aj zakladateľkou Ateliéru VO VILE. Všetky projekty prechádzajú jej rukami, od vzniku až po ukončenie a vyúčtovanie. Regina sama tvorí a venuje sa kresleniu s prvkami arteterapie. Študovala Vzdelávací program s názvom: Intervencia umením - arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby v Terra Terapeutice u Prof. PaedDr. Jaroslava Anna Šicková - Fabrici, akad. sculptor, PhD.

 

Podujatie v rámci projektu Múzovanie II... z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti, účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením. Vaše údaje o rezervácii budú po realizácii podujatia vymazané, v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679  a zákona č. 18/2018 Z.z..

Rezervácie

Streda 18. okt 2023, 17:00

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.