Podujatie


STREDA  23.8.2023    17:00  
átrium Knižnej záhrady na prízemí Podhora 33, prosíme, rezervujte si miesto, kapacita je obmedzená.

Pozývame mladé dámy (15+) na zážitkové arteterapeutické stretnutie do našej Knižnej záhrady. Naladíme sa na poéziu mladej poetky a ilustrátorky pochádzajúcej z Indie a žijúcej v Kanade Rupi Kaur. Jej básne prepojíme s výtvarnými terapeutickými metódami. Sprevádzať nás bude Regina Lovišková z Ateliéru vo Vile. Nie je dôležité, či viete kresliť, cieľom je spoznávať sám seba či naučiť sa pomenovať svoje emócie. Vyskúšajte a presvedčíte sa sami!

Musím vedieť kresliť, keď idem na arteterapiu?  
Regina: „Túto otázku si dá snáď každý. Aj ja som si ju dala, keď som išla na prvé arte stretnutie. Rýchlo som pochopila, že arteterapia nie je o umení kresliť, ani o našich manuálnych zručnostiach. A čo teda treba? Dohodnúť sa sama so sebou, akú farbu si vyberiem, ako s ňou vytvorím prvé čiary, a aký im dám význam. V procese tvorenia prebieha vo mne množstvo vnútorných dialógov, rozhodnutí, ako to urobiť? Tvorenie (maľovanie, kreslenie) úzko súvisí s našim životom. Akú farbu použijem, aký deň chcem mať, aký život chcem žiť?...“

O lektorke:
Regina Lovišková je tvárou aj zakladateľkou Ateliéru VO VILE. Všetky projekty prechádzajú jej rukami, od vzniku až po ukončenie a vyúčtovanie. Regina sama tvorí a venuje sa kresleniu s prvkami arteterapie. Študovala Vzdelávací program s názvom: Intervencia umením - arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby v Terra Terapeutice u Prof. PaedDr. Jaroslava Anna Šicková - Fabrici, akad. sculptor, PhD. 

 

Podujatie v rámci projektu Múzovanie II... z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti, účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením. Vaše údaje o rezervácii budú po realizácii podujatia vymazané, v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679  a zákona č. 18/2018 Z.z..

 

Rezervácie

Streda 23. aug 2023, 17:00

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.