Podujatie

Pozývame malých aj tých najmenších čitateľov na tvorivú dielňu s autormi knihy Salaš v obrázkoch a príbehoch.
Veľkú obrázkovú knižku o salašníctve a zvykoch spätých s Liptovom, ktorá je určená najmenším čitateľom si budete môcť zakúpiť priamo na podujatí.

pondelok 21. 8.2023 o 10:00
oddelenie pre deti a mládež

Prosíme prihláste sa cez formulár. Tešíme sa na vás!

Adriana Pacigová je spisovateľka a kunsthistorička, pochádzajúca z Komjatnej, žijúca v Bratislave. Má silný vzťah k  svojmu rodisku, prírode, horám navôkol a folklóru. Nemá rada, keď sa tradície zneužívajú. Keďže je aj mamičkou dvoch malých detí, rozhodla sa prostredníctvom knihy Salaš šíriť osvetu o ľudovej kultúre priamo tým najmenším. To, že je Adriana lokálnym nadšencom dokazuje už Kultúrnohistorický sprievodca po Dolnom Liptove  z roku 2020. 

Ján Gejdoš, grafik, ilustrátor a maliar, pochádzajúci z Komjatnej, žije na Liptove. Hoci sa živí prevažne digitálnou tvorbou, najradšej má maľbu. Veľkou Jankovou inšpiráciou je príroda, kde sa cíti najslobodnejšie.

Adriana a Janko vytvorili kreatívnu autorskú dvojicu Spoza stola. Salaš v obrázkoch a príbehoch je zatiaľ ich posledným počinom. Z knihy sa deti (a možno aj rodičia) dozvedia, čo je salaš a ako prebieha život a práca na tomto mieste. Snahou autorskej dvojice bolo vykresliť a podať malým čitateľom reálny obraz salašníctva.

Podujatie v rámci projektu Lebo na nich záleží II... z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle, FB stránke a neperiodických materiáloch, prípadne ďalších médiách. Účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením. Vaše údaje o rezervácii budú po realizácii podujatia vymazané, v zmysle pravidiel o spracúvaní osobných údajov  podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) z 27. apríla 2016 č. 2016/679 (GDPR) a zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Rezervácie

Pondelok 21. aug 2023, 10:00

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.