Podujatie


KAPACITA NAPLNENÁ, ĎAKUJEME ZA ZÁUJEM!
 

Tvorivý večer s ilustrátorkou Michaelou Šefrankovou pod rúškom Noci s Andersenom.

Piatok 1. apríl 2022  od 17:00 do 20:00 

Tvorivé stretnutie s rozprávkou pre malých či väčších čitateľov. Zažite knižnicu po tom, ako zatvoríme jej dvere :))

Tohtoročný večer v knižnici venujeme nášmu slávnemu rodákovi - majstrovi Fullovi. Vzdáme poctu jeho dielu a prenesieme sa do čias, keď deti na hranie nepotrebovali tablety a smartfóny. Tvoriť budeme spolu s mladou ružomberskou ilustrátorkou Michaelou Šefrankovou.

Podujatie je určené pre deti od 6 do 12 rokov. Nie je podmienkou, aby účastníci boli čitateľmi našej knižnice. Prosíme, zaregistrujte sa cez formulár pod článkom. Rodičia, pri príchode na podujatie nám odovzdajte vypísanú prihlášku s informáciou o spracúvaní osobných údajov a vyhlásenie o bezpríznakovosti dieťaťa (formuláre si môžete vytlačiť, alebo ich nájdete priamo u nás).

Začíname v piatok o 17:00. Stále berieme do úvahy možnosť ochorenia Covid 19, preto bude mať Noc s Andersenom v našej knižnici skrátenú "večernú" podobu, bez prenocovania.

 


Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie zamerané na podporu čítania. Organizuje sa koncom marca alebo začiatkom apríla pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. 4. 1805 – 4. 8. 1875). Od roku 1967 je 2. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy.

Podujatie po prvýkrát zorganizovali knihovníčky Mirka Čápová a Hana Hanáčková v knižnici v Uherskom Hradišti v roku 2000, kedy v ich knižnici prespalo 20 detí. Počas ostatných dvadsať rokov sa z pôvodne komorného podujatia stalo úspešné medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapájajú knižnice nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Bulharsku, Grécku, Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, Novom Zélande, Malte, Španielsku, Portugalsku, Švajčiarsku, Francúzsku a Taliansku. 

Podujatie v rámci projektu Múzovanie... z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.   

 

Rezervácie

Streda 30. mar 2022, 17:00

Prihlasovanie na túto udalosť je ukončené.