Prosíme, pri vstupe na oddelenie si dezinfikujte ruky. Akceptujte diskrétnu zónu pred výpožičným pultom. 


Služby

Objednávka kníh 
Objednajte si knihy 24 hodín vopred. Využite službu Objednať odloženie, príp. nás oslovte mailom, telefonicky. Skompletizovaný balíček kníh si vyzdvihnete v nasledujúci pracovný deň od objednania na príslušnom oddelení. Najneskorší možný termín vydvihnutia je 48 hodín od potvrdenia objednávky, po tomto čase knihy vraciame späť na policu.
Prosíme, objednávajte len tituly z hlavnej pobočky. 

Vrátenie kníh 
Knihy vracajte cez bibliobox, je prístupný nonstop. Tituly odpisujeme z konta až nasledujúci pracovný deň - pokiaľ ich vraciate v posledný deň výpožičnej lehoty, môže vám nabehnúť upomienka.

Rezervácie kníh
Tituly, ktoré sú vo výpožičke u niektorého nášho čitateľa, si môžete rezervovať. Pri vrátení rezervovaného titulu do knižnice vám odošleme mailovú informáciu, že titul je dostupný a čaká na vás 7 dní. Rezervácia cez online katalóg je bez poplatku. Osobné, telefonické a mailové rezervácie sú spoplatnené sumou 0,50 €. 

Čitárne  
Oddelenie pre deti a mládež na poschodí - čitáreň Knihulienka. Oddelenie beletrie na poschodí - k dispozícii sú kompletné priestory oddelenia, sedacie súpravy a študijné pracovné stoly.

Verejný internet 
Oddelenie náučnej literatúry na prízemí.

Poplatky  
Môžete uhrádzať v hotovosti v knižnici alebo bezhotovostne na náš účet SK63 0900 0000 0000 5672 9028. Pri úhrade uveďte ako variabilný symbol číslo čitateľského preukazu.

Noví čitatelia
Pre nových čitateľov a čitateľov malých pobočiek ponúkame službu predregistrácie. Registračný poplatok uhradíte v hotovosti v knižnici alebo priamo na náš účet. Po vyplnení registračných údajov a úhrade poplatku môžete využívať všetky dostupné služby, vrátane čítania e-kníh.


Kontakty a otváracie hodiny