ŽENY RUŽOMBERKA

Podujatie presúvame na "lepšie časy", v priebehu novembra však pripravujeme malú ochutnávku v podobe výstavy portrétov ženských osobností starého  Ružomberka. 

Prechádzka časom  s Alenou Sabuchovou, z cyklu  STRECHY RUŽOMBERKA.  
Kurátorský text: Alena Sabuchová
Miesto: odd. beletrie na poschodí

Staré domy majú toho s ľuďmi veľa spoločného. Dlhé roky v sebe ukrývajú príbehy aj tajomstvá, o ktorých sa málo vie, občas niečo tušíme, šepkáme, hľadáme súvislosti, odpovede. Premýšľali ste niekedy, ako žili dávni obyvatelia a obyvateľky ružomberských ulíc? Čo prežívali, čo ich trápilo, kam chodili k holičovi, ktorý dom si pamätá nešťastnú lásku, kto umrel na týfus, či iba jednoducho, kde predávali obľúbené zákusky?

eny_ruomberka_vstava

Nostalgická jeseň praje starým, častokrát zabudnutým príbehom, a radi by sme si ich pripomenuli. Tentokrát sa budeme venovať príbehom známych či menej známych žien – obyvateliek nášho mesta, ktoré zažili pekné i menej romantické udalosti. Aké bolo byť manželkou a matkou, a zároveň pôsobiť v emancipačnom hnutí? Kto musel prebrať rodinný podnik, ak sa muž nevrátil z vojny, a mohli ste sa na začiatku 20. storočia stať profesionálnou herečkou?  

Viac o strechách: https://kniznicark.sk/sk/strechy-ruzomberka

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.   
Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.   

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:00 - 17:00
Free WiFi