STRECHY RUŽOMBERKA

Staré domy majú toho s ľuďmi veľa spoločného. Dlhé roky v sebe ukrývajú príbehy aj tajomstvá, o ktorých sa málo vie, občas niečo tušíme, šepkáme, hľadáme súvislosti, odpovede. Premýšľali ste niekedy, ako žili dávni obyvatelia ružomberských ulíc? Čo prežívali, čo ich trápilo, kam chodili k holičovi, ktorý dom si pamätá nešťastnú lásku, kto umrel na týfus, kto sa nevrátil z vojny, či iba jednoducho, kde predávali obľúbené zákusky?
Predvianočný čas praje starým, častokrát zabudnutým príbehom, a radi by sme si ich pripomenuli. Preto vás pozývame na prvú príbehovú vychádzku naším mestom s názvom Strechy Ružomberka.
Porozprávame vám o domoch dvoch ružomberských ulíc a ich obyvateľoch, ktorí zažili pekné i tie menej romantické chvíle. Prejdime sa s nimi v sobotu 14. 12. 2019 so začiatkom o 13:00 pred bývalým hotelom Savoy na Podhore.
Kapacita vychádzky je obmedzená na 20 účastníkov, preto prosíme o potvrdenie záväznej účasti do 9. 12. 2019 na mailovú adresu knižnice info@kniznicark.sk. Vychádzka bude trvať približne hodinu a bude prebiehať v exteriéri, preto sa, prosím, teplo oblečte. V prípade väčšieho záujmu vychádzku zopakujeme začiatkom jari 2020. 

Sprevádzať vás bude scenáristka a spisovateľka Alena Sabuchová.
Vychádzka je vhodná pre deti od 12 rokov. Vstup je voľný, prosíme len o rezerváciu. 

pozvnka_bez_textu_final 

Podujatie v rámci projektu Strechy Ružomberka  z verejných zdrojov finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.
Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi