STOPY Z PALETY


V týchto skrášľuje naše priestory malá výstava ilustrácií Simony ČECHOVEJ. Výstava je druhou z plánovaného cyklu výstav STOPY Z PALETY. Dúfame, že sa čoskoro stretneme a výstavku si budete môcť preštudovať počas osobnej náštevy knižnice...

Prieniky medzi súčasným a minulým s ilustrátorkou Simonou Čechovou  
z cyklu  STOPY Z PALETY   

1.12.2020 - 30.1.2021  
Podhora 33, odd. pre deti a mládež na poschodí 

V úvodnej výstave v priebehu septembra sme nahliadli do ilustrácií nášho rodáka Ľudovíta Fullu. Jeho obrazy inšpirovali našu súčasníčku - mladú ilustrátorku a autorku dvoch detských kníh. Spolu s Michalom Hvoreckým vytvorila knihu Maliar a chlapec. V nej vás cez žiarivé farby vtiahne priamo do obrazov majstra Fullu. I ďalšie obrázky mladej ilustrátorky, ktoré v rámci výstavy v knižnici nájdete, vás  zavedú nielen do sveta umenia, ale aj do ulíc a na krásne miesta našej Bratislavy: Čarovnej metropoly, medzi včielky a úle k Včelárovi Jožkovi a predstavte si, aj k Františkovi do kompostu... Alebo máte radšej zvieratká? Všetky Tri mačiatka od tety Mily (alebo skôr od autorky Márie Lazarovej) nájdete tiež v knižnici. 

Tak teda - nechajte sa inšpirovať ilustráciami,  knihy s ilustráciami z výstavy  sú k dispozícii na oddelení pre deti a mládež na poschodí knižnice.


Výstavu sme mohli uskutočniť s láskavým dovolením a pomocou Simony Čechovej.

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:00 - 17:00
Free WiFi