Podujatie


Viete, že takmer každé tretie dieťa na Slovensku má doma menej ako jednu poličku kníh, čo je asi 25 titulov? Taký počet bohužiaľ nestačí na to, aby si deti obľúbili čítanie len tak, pre radosť. Poďte si s nami čítať, hrať sa a užívať si prázdniny! Ponúkame vám tematické čítanie pre najmenšie deti aj školákov, spojené s tvorivými dielňami. Pribalíme vám Abecedu Prečítaného leta na značenie vlastných letných zážitkov a nápady na aktívne spoločné leto pre celú rodinu. Priamo v knižnici na vás budú čakať výstavky kníh a knižné tipy na vypožičanie kníh.

Prosíme, na dielne Prečítaného leta sa vopred registrujte :)

Štvrtok 7.7.2022   9:30  
Prečítané leto. Tvorivá dielňa O meste a mestečku. Vytvoríme 3D mapu nášho mesta. Knižné tipy na témy o fontánach,  panelákoch a tajných uličkách.

Štvrtok 21.7.2022   9:30  
Prečítané leto. Tvorivá dielňa O tme. Budeme kresliť tiene a hrať sa s farebným svetlom. Knižné tipy na témy o snoch, o nočnej oblohe a o baterkách.

Štvrtok 11.8.2022   9:30  
Prečítané leto. Tvorivá dielňa O pomoci. V knižnej záhrade ukážeme, ako sa dá pripraviť voňavý bylinkový nápoj a čítací piknik pre priateľov. Knižné tipy na témy putovaní, dobrom čaji a o priateľoch.

 

 

Tento rok sa nebudeme pri Prečítanom lete stretávať každý týždeň, vymysleli sme preto nasledovné prázdninové dobrovoľné úlohy:

1. ZVIERACÍ SPOLUOBYVATELIA
Vašou úlohou je byť všímavými voči živočíchom v našom meste, pozorovať kde všade sú našimi spolubývajúcimi - môžete nám o tom napísať či poslať fotku.

2. TVORÍME Z ODPADU
Pokúste sa vyrobiť ďalšie miesta svojho vysnívaného mesta. Stačia vám na to škatuľky, staré látky a ústrižky novín či časopisov. Svoj dielik do našej mestskej skladačky môžete priniesť do knižnice do konca júla. Zaradíme ho do výstavby na našej 3D mape, ktorú môžete vidieť vo vstupe na oddelenie pre deti a mládež.

3. ZAUJÍMAVÉ MIESTA
Odfoťte fontány, parky alebo preliezačky, jednoducho čokoľvek pekné z vašich prázdninových potuliek po slovenských mestách a mestečkách.

Vaše fotografie a správy nám môžete posielať na info@kniznicark.sk.
Nezabudnite pripísať heslo: Prečítané leto 2022.  Na záver prázdnin si urobíme vyhodnotenie vašej tvorivosti a všímavosti 
🙂