Oznam


Veľa činností, s ktorým sa nielen v knižniciach stretávame, je možné  vykonať aj šetrnejšie k životnému prostrediu.  KNIŽNÁ BURZA  je výborná príležitosť dať starým knihám nových majiteľov. Príďte si vybrať svoje poklady za symbolické ceny!

Edit: Výnos knižnej burzy poputuje na transparentný účet, ktorý od 1. marca zriadilo Mesto Ružomberok na pomoc utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine.

4. 3. 2022    10.00 - 17.00 h

na 1. poschodí knižnice


Spolu s vami sa v ten istý deň radi pripájame k aktivite  JE NÁS POČUŤ,  ktorú priniesla dolnokubínska Oravská knižnica A. Habovštiaka. V jeden deň a jednu hodinu spolu na verejnosti čítajú malé aj veľké knižnice, obecné, mestské, vedecké aj univerzitné, regionálne či krajské. Na znak podpory našim susedom sme na spoločné čítanie vybrali ukážky z diel ukrajinských autorov a autorov, ktorí sa dlhodobo venujú protivojnovým témam.

4. 3. 2022    15.30 h

na 1. poschodí knižnice

Projekt zameraný na podporu čítania v minulom roku organizovala Oravská knižnica s pomocou Slovenskej asociácie knižníc a knižníc Žilinského kraja. Tento rok sa k nim pridávajú ďalšie knižnice po celom Slovensku. Patronát nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.