LITERÁRNY WORKSHOP

PIATOK 
25. 6. 2021  od 16.00 do 20.00 hod.  
SOBOTA
26. 6. 2021   od  9.00 do 13.00 hod.

plagat


Bližšie info: 
Literárny workshop je určený pre všetkých školákov a študentov od 14 do 19 rokov, ktorí majú chuť písať a zaujímajú sa o tvorivé písanie. Radi píšete básne alebo poviedky a nie ste si istí, ako na to? Alebo len potrebujete "nakopnúť" múzu? Prihláste sa, workshop je určený práve Vám! Dni budú tematicky rozdelené na poetický piatok a prozaickú sobotu. Tvoriť sa bude v inšpiratívnych priestoroch našej knižnice, takže o nápady určite nebude núdza. Workshop povedie skúsený lektor, s ktorým sa môžete porozprávať o Vašej tvorbe. 
Literárne práce, ktoré vzniknú v priebehu workshopu, môžu poslúžiť ako hotové diela na prihlásenie sa napr.  do literárnej súťaže Ružomberská Trojruža.

Účasť je limitovaná.
Maximálny počet: 10 účastníkov, preto svoju prihlášku zbytočne neodkladajte. Miomentálny počet voľných miest: 3

O lektoroch: 
Mathej Thomka - prozaik, lektor tvorivých literárnych dielní na Slovensku i v Čechách (Literárny Campus, Medziriadky, Napíš si svoj film, Letavy a mnoho ďalších) a bývalý učiteľ slovenského jazyka. Publikuje v literárnych časopisoch na Slovensku, v Čechách, na internete. Získal mnoho ocenení na literárnych súťažiach ako napr.: Literárny Zvolen, Literárna Senica, Jašíkove Kysuce, Gorazdov Prešov, Literární Vysočina a sám sa aj stal porotcom mnohých literárnych súťaží. V roku 2013 debutoval zbierkou Poviedok Pod orechom tma. Je tiež autorom projektu a zbierky poviedok Poviedky na želanie. 
Iveta Kloptová - poetka, herečka, interpretka, autorka kostýmov. Je držiteľkou viacerých literárnych ocenení, v roku 2016 sa stala víťazkou 23. ročníka celoslovenskej autorskej súťaže Literárny Zvolen, Gorazdov literárny Prešov alebo Krídla Ivana Laučíka v kategórii poézia, v roku 2017 zvíťazila ako recitátorka v prednese prózy v V. kategórii v rámci  celoslovenského  kola súťaže v umeleckom prednese  Hviezdoslavov Kubín. Jedna z aktívnych členiek občianskeho združenia RosArt, členka ružomberského neprofesionálneho divadla RosaThea, účastníčka viacerých  súťaží slovenských divadelných súborov (Belopotockého Mikuláš, Scénická žatva), štatutárka občianskeho združenia Plejády. Profesijne sa ako manažérka MAS Dolný Liptov venuje lokálnemu rozvoju.

Vstup na workshop je voľný, prosíme len o zaslanie prihlášky.

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.  
 

 

POZVÁNKA

PRIHLÁŠKA  - prosíme zaslať do 22. 6. 2021 na info@kniznicark.sk 
PRIHLÁŠKA PDF

 

 

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi