DEJINY STATOČNÉHO NÁRODA SLOVENSKĚHO

Dejiny statočného národa slovenského sú debutom autorky Natálie Gálisovej Milanovej, ktorá sa rozhodla posvietiť si na slovenské dejiny z celkom nového pohľadu. Vzdala sa akademického poňatia v prospech nadľahčeného, jednoduchého, zrozumiteľného, zábavného štýlu v duchu hesla, že história predsa nie je žiadna nuda. V dvanástich kapitolách postupne predstavuje našich predkov, od najstarších a najchlpatejších, po tých dnešných, senzačne udržiavaných. Keďže je knižka určená najmä malým čitateľom, nechýbajú veselé obrázky a texty plné zaujímavostí, tajomností, pikošiek a príbehov, ktoré sa stať mohli, ale aj nemuseli. Na svoje si prídu aj dospeláci, ktorí nepochybne zistia, čo doteraz netušili. Napríklad, akú obľúbenú nadávku používal Ľudovít Štúr či fakt, že známy smajlík je náramne podobný vlajke Mórica Beňovského. Knižka Dejiny statočného národa slovenského chce byť knižkou, ktorá deťom a ich rodičom predstaví naše dejiny spôsobom, že si ich jednoducho musia obľúbiť. Keď si ich obľúbia, budú mať radšej svoju malú zem a hádam aj ľudí v nej. A to na začiatok celkom stačí...

Po besede si záujemcovia môžu knihu Dejiny statočného národa slovenského kúpiť za zvýhodnenú cenu 5 €.

Natália Milanová
DEJINY statočného NÁRODA SLOVENSKÉHO
dňa 15. 3. 2019  (piatok) o 10,00 hod.
Podhora 33, odd. pre deti a mládeže 

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

dejiny_net
Natália Milanová (1982) – rodáčka z Bratislavy, vyštudovala slovenský jazyk a históriu na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila ako živnostníčka, učiteľka, asistentka poslanca,  momentálne je podpredsedníčkou Výboru NR SR pre kultúru a média, angažuje sa aj v otázkach školstva. Autorka knihy Dejiny statočného národa slovenského, v ktorej čitateľom hravou formou približuje históriu našich predkov, príbehy z minulosti či ľudské osudy. Knihu, ktorá je doplnkovým učebným materiálom pre základné školy, vtipne dopĺňajú ilustrácie Juraja Martišku a Zuzany Bočkayovej-Brunckovej, fotografie a dobové maľby. Kniha je vhodná pre deti od 8 rokov.

Ukážka z knihy I
Ukážka z knihy II
Ukážka z knihy III

 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne na ďalších médiách. 

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi