ŽENY RUŽOMBERKA

Dňa: 25. septembra 2021 o 13.00 h, pred knižnicou
Miesto: ulica Podhora

plagt_25.9.2021

Keďže májové stretnutie o ženských osobnostiach starého Ružomberka malo veľký ohlas, plníme svoj sľub a pripravujeme reprízu :-) Pozývame vás opäť na prechádzku mestom a časom. Opäť sa stretneme s Alenou Sabuchovou, scenáristkou, spisovateľkou, laureátkou literárnej ceny Anasoft Litera 2019, aby nám porozprávala o ženách, ktoré žili v starom Ružomberku.

Prenesieme sa spolu do starých čias, uvedomujúc si, že aj my prežívame obdobie, ktoré sa zapíše do histórie. Nie je ťažké predstaviť si starý Ružomberok, veď budova našej knižnice bola postavená v časoch končiacej monarchie - v roku 1903. V tomto období niektoré z ružomberských dám zažívali prvé lásky, sobášili sa, či prežívali svoje trápenia. Ich osudov sa priamo dotkli viaceré svetové udalosti. Boli aktívne v národno - kultúrnej oblasti, charite, dobrovoľníctve, vzdelávali sa. Tvorili a spoluvytvárali národné povedomie. Nechceme ich idealizovať, len ponúknuť možnosť pootočiť sa späť v čase, zamyslieť sa, nájsť povzbudenie v ich životoch. Čo žena, to príbeh...

Stretneme sa v sobotu 25. septembra 2021 o 13.00 h pred knižnicou.  Kapacita podujatia je obmedzená, preto vás prosíme, nahláste sa vopred na info@kniznicark.sk alebo na tel. čísle 044 432 2005.
Účasť je bezplatná. Tešíme sa na Vás!

Viac o Ženách a Strechách Ružomberka TU

V čase konania podujatia sa náš okres nachádza vo fáze Ostražitosti (oranžový okres). Prosíme, počas podujatia majte založený respirátor, príp. rúško. Rizikovým skupinám odporúčame v zmysle vyhlášky ÚVZ SR zvážiť účasť, s výnimkou už zaočkovaných osôb. Počas podujatia platí zákaz podávania rúk. V prípade prejavov akútneho ochorenia kontaktujte svojho lekára a ostaňte v domácej izolácii. Ďakujeme!

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.   Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.

Covid automat
Kultúrny semafor TU