info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO-PIA 08:00-17:00

ROZPRAVY S... MIROSLAVOM SANIGOM

dňa 27.4.2017 o 16.00 hod. 
Podhora 33, odd. beletrie na poschodí  

Doc. Ing. Miroslav Saniga, CSc. nie je v knižnici novým hosťom. Jeho láska k prírode a ku všetkému živému je pre našich čitateľov,  mladších či tých starších,  veľmi motivujúca. Historku o tetke zo Starých Hôr, ktorá namiesto kostolnej kamarátky stretla na autobusovej zastávke medveďa poznajú takmer všetci jeho poslucháči. Okrem pútavých príbehov si ale poslucháči odniesli i iné formy poznania: „Netreba zbytočne poučovať, stačí sa poobzerať okolo seba a vnímať dianie okolo. Ak nechceš aby sa ti konalo zlo, ani ty ho nekonaj,“  hovorí autor. Miroslav Saniga sa prezentoval nielen ako lesník, ekológ, prírodovedec a spisovateľ, ale najmä ako skvelý fotograf, ktorý dokáže zachytiť tie najzaujímavejšie okamihy, pre bežného človeka niekedy nepostrehnuteľné.  Výpočet jeho knižných titulov je veľmi dlhý, pracuje naozaj usilovne, okrem písania a vedeckej práce sa venuje i vysokoškolským študentom.
Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. 

MIROSLAV SANIGA (1964, Ružomberok) – absolvent Lesníckej fakulty Technickej Univerzity vo Zvolene, vedec, ekológ, spisovateľ, autor desiatok prírodovedeckých titulov pre deti a dospelých. V rámci obrovského množstva vedeckovýskumných a vedecko popularizačných projektov a práce pre Ústav pre ekológiu lesa SAV Zvolen sa zaoberá aj prednáškovou a konzultantskou činnosťou pre UMB v Banskej Bystrici (Fakulta prírodných vied – katedra životného prostredia). Žije a pracuje v Liptovských Revúcach. Vedecké špecializácie:

  • ekológia a etológia vtákov
  • vzťah medzi vtáčou zložkou a rastlinnou zložkou ekosystémov
  • vzťah medzi vtáčími spoločenstvami a meniacimi sa ekosystémami
  • špeciálne zameranie na ekológiu a etológiu tetrova hlucháňa a murárika červenokrídleho

  rozpravy_s..._miroslavom_sanigom

Uložiť

Uložiť

Textová verzia

Anketa

Aké knihy obľubujete?

náučné 18%
Spolu hlasovalo 9518 ľudí.

Najbližšie podujatia

Juraj Červenák v knižnici

JURAJ ČERVENÁK  (1974) - pochádza z obce Vyhne, no od...

RENDEZVOUS POD SCHODMI 37

Hostia večera: IVETA BIELIKOVÁ  legenda ružomberského...

LIEK NA ŠIKANU

Koordinátor ochrany detí pred násilím...

Mestská knižnica
Ružomberok


Podhora 33
034 01 Ružomberok

tel: +421 44 43 22 005
mobil: +421 917 714 060
info@kniznicark.sk


Partneri a Sponzori


A ďalší..

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies