info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO-PIA 08:00-17:00

RENDEZVOUS POD SCHODMI 32

Katarína Martinková - spisovateľka pre deti a mládež, píše pod pseudonymom Ivana Žilinská. Študovala na Vysokej škole dopravnej v Žiline. Je autorkou populárno-zábavno-náučnej knihy pre deti Planéta Uff (vyd. Elist, 2018). V súčasnosti pracuje ako učiteľka. 

Miriam Mikulková - poetka, laureátka viacerých literárnych súťaží. V roku 2017 jej vyšla krátka zbierka básní Nesmieš sa ich dotýkať.

Ružena Janiglošová Moravčíková - spisovateľka, prozaička, poetka. Absolventka SVŠ v Ružomberku (1965), promovala na FF UPJŠ v Prešove. Do literatúry sa výrazne zapísala najmä titulom Zakázané zvony (2010) opisujúcim udalosti v rakúsku-uhorskej monarchii po parlamentných voľbách v roku 1906, kedy Apponyiho školské zákony upravovali používanie učebníc, pôsobenie učiteľa a rečovú maďarizáciu obyvateľstva.

Lýdia Kráľovičová - spisovateľka a výtvarníčka, autorka kníh pre deti. Pôvodom Ružomberčanka, roky pracovala ako výtvarníčka v bavlnárskych závodoch. Svoju výtvarnú tvorbu prvýkrát prezentovala verejnosti v roku 2006. Výstavu s názvom Krásy prírody realizovala v Ružomberku aj v roku 2015. Maľuje podľa reality, ale ako sama uvádza, snaží sa do obrazov vnášať  fantáziu a dušu. Samostatne vystavovala svoje obrazy i v Českej republike, vo Vrútkach, v Štúrove, v Dolnom Kubíne. Pravidelne sa zúčastňuje spoločných výstav v Liptovskom Mikuláši, kde získala viaceré ocenenia. 
Literárne sa predstavila verejnosti  v roku  2003, kedy boli vydané jej Prekrásne rozprávky o ľudských citoch, určené deťom ale i ich rodičom.  V zbierke rozprávok nás autorka zavedie nakrídlach fantázie a kúziel do krajiny Troch svetov, kde sa stretnete s témami krivdy, lásky, priateľstva, ale i  nenávisti  a  chamtivosti. V roku 2009 autorka vydala knihu  Pravdivé príbehy o zvieratkách – poviedky  zo života zvierat, inšpirované  skutočnými príbehmi z obdobia detstva autorky, ale aj príhodami, ktoré zažila so svojimi deťmi a priateľmi. Lýdia Kráľovičová je i autorkou série omaľovánok pre deti Urob si svoju hračku (2001) a niekoľkých návrhov na detské pracovné zošity. Jej najnovšou knihou sú Rozprávky pre najmenších (2018). Žije a tvorí v Liptovskej Lúžnej.

RENDEZVOUS POD SCHODMI (32)
dňa 21. 3. 2018  (štvrtok) o 16.00 hod.
odd. beletrie

Hosťky večera:
Ružena Janiglošová
poetka, prozaička, autorka literatúry faktu a pedagogička
Lýdia Kráľovičová
autorka rozprávok a kníh pre deti, výtvarníčka 
Katarína Martinkova (Ivana Žilinská)
autorka rozprávok a kníh pre deti a mládež, pedagogička
Miriam Mikulková
poetka, laureátka viacerých literárnych súťaží

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

 pozvnka_32

 

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne na ďalších médiách.  
Textová verzia

Anketa

Aké knihy obľubujete?

náučné 18%
Spolu hlasovalo 9092 ľudí.

Najbližšie podujatia

Mestská knižnica
Ružomberok


Podhora 33
034 01 Ružomberok

tel: +421 44 43 22 005
mobil: +421 917 714 060
info@kniznicark.sk


Partneri a Sponzori


A ďalší..

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies